You are currently viewing Започна Сезон 3 на Start-up Academy

Започна Сезон 3 на Start-up Academy

На 15 ноември 2023 г. беше даден старт на трети сезон от инициативата „Start-up Academy“, която е под надслов „Устойчиво бизнес развитие“. И този път съорганизатори са Офисът за технологичен трансфер, Студентски съвет и Клуб на мениджъра. Ректорското ръководство в лицето на проф. д-р Теменужка Йовчева, заместник ректор по „Научноизследователска дейност“, засвидетелства подкрепата си за серията от обучителни събития и Конкурса за най-добър старт-ъп проект на ПУ, чийто финал ще бъде на 9 ноември 2024 г. Виктория Палигорова, председател на Студентски съвет към ПУ и Снежина Сулева, председател на Клуб на мениджъра споделиха за съпричастността на студентите към предстоящите събития. Приветствие отправиха и доц. д-р Мина Ангелова и доц. д-р Димитър Деков от Офиса за технологичен трансфер.

В рамките на събитието се състоя и първата лекция от трети сезон. Лектор беше Васил Ралчев, основател на „Ина Есеншълс“, който не само е изградил успешен бизнес, но също така е включен в престижната класация „30 под 30“ на списание Форбс.