You are currently viewing Участие във форум, посветен на сътрудничеството между университетите и бизнеса

Участие във форум, посветен на сътрудничеството между университетите и бизнеса

На 2 юни 2022 г. в гр. София се проведе съвместен българо-скандинавски семинар на тема “Сътрудничеството между университетите на бъдещето и частния сектор”. Съорганизатори на форума са Министерството на образованието и науката, Министерството на иновациите и растежа, Представителството на Европейската комисия в България и посолствата на страните от Скандинавския север, акредитирани в София.

Събитието бе открито от министър председателя на Република България, г-н Кирил Петков. Добри практики бяха представени от експерти в областта на образованието и представители на компании от България, Дания, Норвегия, Финландия и Швеция. Специално участие в дискусиите взеха акад. Николай Денков, министър на образованието и науката, и Даниел Лорер, министър на иновациите и растежа. Видео обръщение към участниците отправи Мария Габриел, еврокомисар по иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж.

От името на Офиса за технологичен трансфер на събитието присъства доц. д-р Даниела Пастармаджиева.